معرفی بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۹ بر حسب رایحه

در این نوشتار قرار است به معرفی بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۹ بپردازم. اما پیش از آن بد نیست یک خاطر برای‌تان تعریف کنم. خاطرم هست روزی که قصدِ سفر به شهری دور را داشتم، به ساعت نگاهی انداختم و دریافتم که وقت تنگ است و بایستی با عجله خود را به فرودگاه رساند. چمدان‌های‌ام را بسته بودم و مشکل فقط اینجا بود که خود تازه از حمام بیرون آمده بودم و به هیچ وجه آماده نبودم. خیلی تند و عجله‌ای جلوی آینه رفتم و دیدم آشفته‌تر از آن ام که بتوانم در یک ربع آماده شوم. اما ضرورت انسان را به همه‌چیز وا می‌دارد. لذا با عجله‌ی تمام پیراهن آبی نفتی‌ام را از کمد بیرون آوردم و خیلی سریع پوشیدم‌اش. شلوار را نیز به همین ترتیب تن کردم و کراوات را در یک دقیقه بستم. اندکی ژل زدم و چون فکر کردم آن‌چنان که باید خوب نشده‌ام، بیش از همیشه از ادکلن مردانه به بدن و صورت خود زدم. فوری از خانه بیرون زدم و خوشبختانه سر موقع به فرودگاه رسیدم. چون واردِ هواپیما شدم، مهمان‌دار به نزدم آمد تا علت نفس‌نفس زدن‌های‌ام را بپرسد. اما پیش از آن که پاسخ پرسش‌اش را بشنود، خیلی آرام و البته زیبا گفت: «چه بوی خوبی می‌ دهید». با خود گفتم ببین هر اندازه هم که گمان کنی خوش‌تیپ نشده‌ای، باز استفاده از یک عطر خوب می‌ تواند تو را به مثابه‌ی مردی خواستنی برای دیگران جلوه دهد.

این تجربه را به شما گفتم تا بگویم که استفاده از عطر و ادکلن خوب تا به چه اندازه می‌ تواند در شخصیتِ شما برای دیگران مؤثر باشد.

اگر آقا هستید، در ادامه با من همراه باشید تا در مورد برخی از بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۹ با شما صحبت کرده و در هر رایحه‌ای بهترین عطر مردانه را بهتان معرفی کنم. اما پیش از آن، بهتر است بدانید که اصلاً چرا به یک عطر مردانه می‌ گویند و چرا به عطری دیگر زنانه.

در این مطلب می‌خوانید:

ویژگی‌های عطر مردانه

عموماً برای تشخیص عطر مردانه از عطر زنانه راه سختی در پیش نیست، چرا که در پشتِ اکثر عطرها و ادکلن‌ها عبارت «برای مردان» (for men) و «برای زنان» (for women) درج شده است. اما این‌که چرا یک عطر برای مردان می‌ شود و یک عطر برای زنان، قانونی آسمانی در کار نیست. همچون سایر چیزها، مثلاً آرایش و طرز آرایش و …، عطر مردانه و زنانه را نیز جامعه ساخته است. یعنی همان‌طور که جامعه گفته زن‌ها آرایش کنند و مردها آرایشی نداشته باشند، جامعه نیز گفته که مردها از این نوع عطرها استفاده کنند و زن‌ها از آن نوع. اما فارغ از این که چه کسی گفته، بیایید ببینیم که کدام یک از عطرها برای مردان اند؟

عموماً رسم بر این است که عطرهایی که در ترکیب آن‌ها از چرم، چوب، مشک، فلفل و موارد از این قبیل استفاده شده باشد را عطر مردانه بنامند. در واقع عطر مردانه به نسبت عطر زنانه خشن‌تر، تندتر و سنگین‌تر است.

البته انواع عطر مردانه وجود دارند که من در ادامه به هر یک از آن‌ها خواهم پرداخت. ولی پیش از پرداختن به انواع عطر مردانه برای تکمیل این قسمت باید اضافه کنم که عطرهای مردانه عموماً به مردان ابهت و قدرت می‌ بخشند و این به سبب نت‌ها و یا ترکیباتی است که در نوع عطر و یا ادکلن آن‌ها استفاده شده.

بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۹ با رایحه‌ی تلخ

به طور ساده به هنگام بوییدن عطرهای تلخ، نوعی مزه‌‌ی تلخ در دهان احساس می‌ شود. در ساخت چنین عطرهایی عموماً از ریشه‌ی درختان و یا ادویه‌های تندِ شرقی استفاده می‌ شود. عموماً طبیعتِ عطرهای تلخ، گرم است و به همین دلیل بهتر است از آن‌ها در فصولِ سردِ سال استفاده شود. همچنین بهتر است افرادی که طبعی گرم دارند به دنبال عطرهای گرم و تلخ نباشند. سعی کنید در محافل رسمی، جایی که می‌ بایست بیش از سایر مکان‌ها در آن بدرخشید، از ادکلن تلخ استفاده کنید. حال با این توضیح کوتاه، بیایید نگاهی داشته باشیم به برخی از بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۹ با رایحه‌ی تلخ:

۱- Narciso Rodriguez Bleu Noir:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

 

Narciso Rodriguez Bleu Noir یکی از بهترین ادکلن‌های تلخ مردانه است و طبیعتی نسبتاً خنک دارد. آنانی که می‌خواهند در فصل بهار و تابستان ابهت بیش‌تری داشته باشند و جذاب‌تر به نظر برسند می‌ توانند از این عطر استفاده کنند. رایحه‌ی این عطر از هل و مشکل و سدر ناشی می‌شود و می‌ تواند هر مردی را خاص‌تر از آن‌چه که هست نشان دهد.

Product query unexpected return: Internal Server Error

۲- He Wood Rockey Mountain:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

 

He Wood Rockey Mountain عطری ست مناسب مردانِ طبیعت‌گرا، آنانی که از بوی چوب طبیعت، از استواری کوه‌های آن خوش‌شان می‌آید.

He Wood Rockey Mountain محصول برند کانادایی دیسکوارد بوده و ادو تویلتی عالی برای آقایانی ست که به دنبال خاص بودن هستند.  رایحه‌ی تلخ این ادو تویلت تلخ مردانه، ناشی از زنبق کانادایی، کهربا، مشک و فلفل سفید است.

Product query unexpected return: Internal Server Error

۳- Encre Noire EDT:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

 

این عطر از جمله بهترین عطرهای برند لالیک است که هر ساله در زمره‌ی عطرهای مخصوص قرار می‌گیرد. رایحه‌ی تلخ آن ناشی از چوب کشمیری، وتیور و سرو است. با استفاده از ادوتولیت Encre Noire EDT می‌توان در هر محفلی درخشید و اعتماد به نفسی دوچندان داشت.

Product query unexpected return: Internal Server Error

۴- Attitude Extreme EDT:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

 

این عطر تلخ مردانه، به مثابه‌ی یکی از بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۹ از برند مشهور آرمانی است و البته به سبب لاکچری بودن‌اش از قیمتی نسبتاً بالا برخوردار است. Attitude Extreme EDT ادوتویلتی ست مخصوص کسانی که به کلاس خود اهمیت می‌ دهند و از لوازم لاکچری استفاده می‌ کنند. این عطر طبعی گرم دارد و نت‌های آغازین آن لیمو و دانه‌ی قهوه، نت‌های میانی هل و اسطوخودوس و نت‌های پایانی سدر و نعناه هندی و کهربا هستند. اگر به دنبال عطری بسیار تلخ هستید، Attitude Extreme EDT یکی از بهترین گزینه‌ها ست.

Product query unexpected return: Internal Server Error

۵- Surf For Men EDT 212:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

 

Surf For Men EDT 212 عطری ست تلخ از برند کارولینا. این عطر رایحه‌ای دریایی دارد و می‌ تواند طراوت و آرامش دریا را به همراه داشته باشد. نت آغازین آن آب دریا ست، نت میانی گریپ فروت و در نت پایانی از نعناع هندی استفاده شده است.

Product query unexpected return: Internal Server Error

بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۹ با رایحه‌ی شیرین

همان‌طور که به هنگام استفاده از عطرهای تلخ، مزه‌ای تلخ نیز در دهان احساس می‌شود، به هنگام استفاده از عطرهای شیرین نیز طعمی شیرین در دهان احساس می‌شود.

عطرهای شیرین نیز می‌ توانند برای محفل‌های رسمی، اداره‌جات و مکان‌های این‌گونه مورد استفاده قرار گیرند. به نظر من، بهترین معیار برای انتخاب بین عطرهای شیرین و عطرهای تلخ، سلیقه‌ی شخصی است. اما افزون بر این، استفاده از عطرهای شیرین بیش‌تر برای هواهای خنک و سرد مناسب است تا هواهای گرم و شرجی.

حال بیایید نگاهی به برخی از بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۹ با رایحه‌ی شیرین داشته باشیم.

۱- Gentlmen Only Casual Chic EDT:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

 

Gentlmen Only Casual Chic EDT از جمله عطرهای خنک و شیرین برند ژیوانشی است. با این عطر می‌توان در فصل بهار میان دوستان و آشنایان درخشید و رایحه‌ای عالی از خود در هر محفلی به جای گذاشت. نت‌های آغازین شامل هل، زنجبیل، گل شمعدانی و سرو کوهی می‌شوند. پس از نت‌های آغازین رایحه‌ی نعناع، سدر و چوب توس و در آخر نیز رایحه‌ای عالی از چوب صندل، خس خس، آمبروکسان و وانیل به مشام می‌رسد.

ادوتویلت Gentlmen Only Casual Chic EDT از قیمت بالایی برخوردار نیست و می‌تواند گزینه‌ای مقرون به صرفه برای استفاده در بهار ۲۰۱۹ یا ۱۳۹۷ خودمان باشد.

۲- Bogart Story Blue EDT:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

 

Bogart Story Blue EDT ادوتویلتی ست که توسط ژاک بوگارت ساخته شده و رایحه‌ای شیرین و طبعی خنک دارد. آقایانِ خوش‌پوش می‌ توانند از این عطر شیرین مردانه در فصل بهار ۲۰۱۹ استفاده کنند و در هر محفلی خاص بودنِ خود را نشان دهند.

در رایحه‌های آغازین، بوی لیمو، بامبو و هل به مشام می‌ رسد. اندکی که می‌گذرد بوی ترکیب نت‌های میانی که شامل گریپ‌فروت، رایحه‌ی آب و رایحه‌های گیاهی است خود را نشان می‌ دهد و در آخر نیز بوی کهربا، مشک و چوب صندل پخش می‌ شود.

Product query unexpected return: Internal Server Error

۳- Lacoste Poure Homme EDT:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

 

این عطر نیز در زمره‌ی عطرهای شیرین و خنک مردانه به شمار می‌ رود و می‌ تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در فصل بهار باشد. نت‌های آغازین شامل گریپ فروت، آلو سیاه و سیب سبز هستند، نت‌های میانی‌اش فلفل صورتی، هل و  دارچین و نت‌های پایانی چوب صندل، نیشکر و وانیل.

این ادوتویلت فرانسوی ساخت شرکت لاکوست در عین آن که رایحه‌ای فوق‌العاده دارد و می‌ تواند در فصل بهار و تابستان موجب خنکی شود، از قیمتی مناسب نیز برخوردار است و به این ترتیب موردی عالی برای کسانی ست که خواهان عطری عالی و در عین حال با قیمت مناسب اند.

۴- Eros EDT:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

 

عطر ورساچه Eros EDT پیش از همه از جعبه‌ای عالی برخوردار است و می‌ تواند یک گزینه‌ی عالی و لوکس برای خانم‌هایی باشد که می‌خواهند به همسر و یا پارتنرشان ادکلن هدیه بدهند. این عطر شیرین مردانه عطری ست بسیار خاص و به همین دلیل بایستی افراد خاص از آن استفاده کنند.

 نت‌های ابتدایی آن نعناع و سیب سبز هستند که با لیمو ترکیب می‌ شوند. در نت‌های میانی از عنبر، شمعدانی و دانهی تونکا استفاده شده و سرانجام در نت‌های پایانی وانیل، سدر و وتیور به کار گرفته شده است. لذا می‌ توان گفت رایحه‌ی این عطر ترکیبی از شیرین و تند است و از آن‌جا که طبعی خنک دارد می‌ تواند در همین بهار و تابستانِ پیش رو مورد استفاده‌ی آقایان خاص قرار گیرد.

عطر Eros EDT سخت کمپانی مشهور ورساچه از کشور ایتالیا می‌ باشد، اما در عین حال قیمتی مناسب دارد. از این عطر استفاده کنید تا معنای «ماندگاری رایحه» را به صورت انضمامی دریابید.

Product query unexpected return: Internal Server Error

۵- Allure Homme Sport EDT:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

 

کمپانی فرانسوی شنل از جمله با سابقه‌ترین کمپانی‌های تولید کننده‌ی عطر و ادکلن است و عموماً تمرکزش بر روی تولید عطرهای زنانه می‌ باشد. اما ادوتویلت Allure Homme Sport EDT از جمله معدود محصولات مردانه‌ی این کمپانی است که رایحه‌ای شیرین و خنک دارد.

آقایانِ شیک‌پوش می‌ توانند از این ادوتویلت برای رفتن به شرکت و سایر مکان‌های رسمی استفاده کنند.

نت‌های این عطر ورزشی، به قرارِ زیر اند:

  • نت‌های آغازین: آلدهید، پرتقال ماندارین، آب دریا
  • نت‌های میانی: سدر، شکوفه‌ی بهارنارنج، فلفل سیاه
  • نت‌های پایانی: مشک، خس خس، وانیل، کهربا، دانه تونکا، لامی

Product query unexpected return: Internal Server Error

۶- Gucci Guilty Intense EDT:

معرفی بهترین عطرهای مردانه سال 2019 بر حسب رایحه

یکی از بهترین محصولات برند ایتالیایی «Gucci» که در زمینه مد و فشن فعالیت می‌کند،  عطر مردانه Gucci Guilty Intense Eau de Toilette است که گوچی این محصول را در سال ۲۰۱۱ تولید کرده است. محصولی محرک و وسوسه انگیز که با ماندگاری بالا، رایحه ای تند و گرم برای مصرف در فصول سرد سال بسیار عالی می باشد.

رایحه عطر مردانه Gucci Guilty Intense از بویلیمو، گشنیز و اسطوخدوس شروع شده، از بوی شکوفه ی بهارنارنج و شکوفه پرتقال گذشته و به بوی کهربا، سدر و نعناع هندی می‌رسد.

اگر به دنبال عطری شیرین با ماندگاری بالا هستید، ما به شما عطر Gucci Guilty Intense را پیشنهاد می کنیم.

Product query unexpected return: Internal Server Error

سخن آخر

با وجود آن که برخی برآن اند که آن‌چنان تفاوتی میان عطرهای زنانه و مردانه نیست و چنین تقسیمی صرفاً نوعی بازاریابی است، اما چون نیک بنگریم اکثر آقایان روی خوشی به عطرهای زنانه نشان نمی‌دهند و به همین شکل اکثر بانوان نیز از عطرهای مردانه خوش‌شان نمی‌آید. شاید همین دلیل خود بتواند به مثابه‌ی دلیلی قوی برای تأیید تقسیم‌بندی عطرها از لحاظ جنسیت در نظر گرفته شود.

به هر صورت، ۱۱ عطری که در بالا به عنوان بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۹ معرفی شدند، ضرورتاً و حتماً بهترین نیستند. خوشحال خواهیم شد که نظرات شما را نیز در این زمینه بدانیم.

در آخر این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که هر یک از عطرهای فوق یعنی بهترین عطرهای مردانه سال ۲۰۱۹ با قیمتی مناسب و با ضمانت اصالت کالا از طریق فروشگاه تخصصی عطر و ادکلن دواک قابل تهیه می‌باشند و صرفاً با چند کلیک می‌توانید هر یک از آن‌ها را به صورت اینترنتی خریداری نمایید تا در اسرع وقت به دست‌تان برسند.

به این پست امتیاز دهید.

بازدید : 171 views بار
دسته بندی : معرفی عطر
تاريخ : 3 مارس 2022
به اشتراک بگذارید :دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *